KISKUNSÁGI
HAGYOMÁNYŐRZŐ KÉZMŰVES ÉS TURISZTIKAI EGYESÜLET

Könyvek a Kiskunságról

Tárgyak, jelek, virágok

Ez a közel 500 oldalas könyv igen nagy bőséggel és változatossággal mutatja be Bács-Kiskun megye - és ezen belül a Kiskunság - népművészetét, népi emlékeit. Olvashatnak tanulmányt a viseletekről és a lakások berendezéséről is.

Kiskunsági Madonnák

A szakemberek a 20. század közepén figyeltek fel azokra a kiskunsági Madonnákra, melyek megformálásukat tekintve, igen nagy hasonlóságot mutatnak. A könyvben részletes leírással mutatják be a térség ilyen jellegű emlékeit.

Kiskunság

Tálasi István Kiskunságot bemutató kötete alapműnek számít a térség megismeréséhez. A Kunság története és művelődéstörténete, néprajza  - állattartás, földművelés, viselet, nyelv - nagyon részletes és igen alapos leírással.

Kiskunhalasi ételek és borok

A régió gasztronómiájának igen részletes bemutatása, a táplálkozás időrendjétől kezdődően, a felhasznált alapanyagok részletes bemutatásán keresztül konkrét receptekig.

Kulturális út kisfüzet

A kiadvány bemutatja a Kiskunhalasi járásba tervezett kulturális út által bemutatni tervezett helyszíneket. Látnivalók a barokk, a historizmus, az eklektika, a szecesszió és a modernizmus korából.

Boldog disznók az ökotanyán

A BioPorta füzetek 10. számában Rendek Lászlóné, Olgi mutatja be a mangalicatartás és takarmányozás, valamint a hagyományos feldolgozás rejtelmeibe.

Lótartás a Kiskunságon

Egy lovas nép életében kiemelt jelentősége van a lótartással kapcsolatos hagyományoknak és tudásnak. A Kiskunság vidékén is nagy becsben tartották a lovat.

Kiskunság régi művészete

A Kiskunság régi képfaragó és képmetsző művészetéről Lükő Gábor alapos és részletes munkája a Bács-Kiskun megyei Művelődési Központ kiadásában, 1982-ből.